NAJNOWSZE E-WYDANIE ARCHITEKTURA&BIZNES

0 Posted by - 03.05.2021 | 19:28 - WYDARZENIA
Drodzy Architekci!
najnowsze e-wydanie miesięcznika „Architektura & Biznes” – 5/2021 „WIELKIE PROJEKTY” do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH.
W najnowszym numerze A&B – 5/2021 „WIELKIE PROJEKTY”:
→ Nowe Żerniki, wszystko o procesie powstawania modelowego wrocławskiego osiedla w rozmowie z Piotrem Fokczyńskim — koordynatorem projektu, do niedawna Głównym Architektem Miasta Wrocławia.
→ Krakowska Wesoła — dzielnica w samym centrum miasta, która ma powstać na terenach po Szpitalu Uniwersyteckim. W tekście Alicji Gzowskiej opisujemy cały proces, jaki stoi za Wesołą, wypowiadają się m.in.: dr Jan Pamuła prezes ARMK, spółki odpowiedzialnej za inwestycje na Wesołej i Marek Kaszyński, prezes krakowskiego oddziału SARP oraz rozmawiamy z prezydentem Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju Jerzym Muzykiem.
→ Retrowersja Elbląga, od lat 80 do dziś. Elbląg to jest też nasz cover story.
→ Rozbudowa Muzeum Fotografii w Krakowie z trzema nowymi oddziałami, rozmawiamy z dyrektorem Markiem Świcą i projektantami.
Dodatkowo w numerze:
→ Błażej Ciarkowski rozmawia z Julą Arendt, architektką, artystą i game designerką środowisk gier wideo dla projektów AAA, między innymi Cyberpunk 2077
→ przedstawiamy laureatów tegorocznej Nagrody Pritzkera — Lacaton & Vassal
→ Adam Wieciński z wiercinski-studio opowiada o projektowej skromności i dokładności
→ NOWY CYKL: konsultacje z A&B, gdzie w imieniu studentów prosimy doświadczonych architektów o konsultacje przy danym projekcie studenckim
→ dodatkowe materiały, które są tylko w e-wydaniu!