ArchiZLOT 2023 RELACJA

0 Posted by - 03.10.2023 | 21:03 - WYDARZENIA

ArchiZLOT 2023 już za nami! W ciągu czterech intensywnych dni mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu inspirujących spacerach, podczas których poznaliśmy procesy powstawania ponadczasowych inwestycji.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Sieradzu, gdzie w fabryce TUBĄDZIN zapoznaliśmy się z procesem technologicznym powstawania płytek ceramicznych. Zwiedzanie strefy showroomu pokazało jak poszczególne kolekcje prezentują się w konkretnych przestrzeniach. Wieczór integracyjny oraz rekreacja w Termach Uniejów były doskonałą okazją do podsumowania pierwszej części wyjazdu.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w fabryce SEMMELROCK w Starych Gnatowicach, gdzie poznaliśmy ofertę oraz proces produkcji rozwiązań do aranżacji przestrzeni wokół budynków. Następnie zapoznaliśmy się z możliwościami ślusarki ALURON w warszawskim showroomie. Kolejnym ciekawym punktem dnia była wizyta w Elektrowni Powiśle, gdzie dzięki uprzejmości pracowni APA WOJCIECHOWSKI poznaliśmy „od kuchni” wyzwania projektowe tego założenia. Była to autorska prezentacja obiektu kol. arch. Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys i kol. arch. Michała Sadowskiego. Wisienką na torcie był wieczorny spektakl „Merlin Mongoł” w teatrze Ateneum.

Trzeci dzień był równie intensywny. Wraz z kol. arch. Martą Sękulską-Wrońską oraz członkami zespołu projektowego z WXCA mieliśmy okazję wysłuchać inspirujących opowieści autorów w ogromnych przestrzeniach gmachu Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej. Popołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu Pałacu Foksal – siedziby Zarządu Głównego SARP i NiAU. Następnie wysłuchaliśmy prezentacji firm partnerskich oraz wykładu pt. „Zdrowa Urbanistyka”, który wygłosiła dr inż. arch. Marta Promińska. Wieczorna integracja przeniosła się do Galerii Foksal w podziemiach Pałacu Zamoyskich.

Czwarty dzień spędziliśmy na spacerze po Dzielnicy Wilanów Zachodni.  Podczas autorskiego oprowadzenia twórców masterplanu, eksperci przybliżyli nam ideę planistyczną i urbanistyczną dzielnicy, jednocześnie konfrontując ją z przestrzenną rzeczywistością założenia.

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a zwłaszcza kol. arch. Małgosi Schmidt i kol. arch. Markowi Chrobakowi – członkom Zarządu Głównego SARP, wszystkim uczestnikom oraz firmom partnerskim: TUBĄDZIN, SEMMELROCK, ALURON, DALLMER, VIVE TEXCELLENCE, RENSON, TIKKURILLA, SWISSTEC, BLUE-POINT TARNOBRZEG, GREINPLAST.