[26.10.2023] – ArchiCzwartek – Cyrkularność w architekturze – arch. Kamila Głodowska

0 Posted by - 20.10.2023 | 07:00 - ARCHICZWARTKI

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie w imieniu SARP o. Rzeszów, na pierwszy w tym sezonie ArchiCzwartek. Tym razem porozmawiamy o cyrkularności w architekturze, czyli o roli architektury w zrównoważonym rozwoju, ochronie środowiska, zero emisyjności, wykorzystaniu ponownie materiałów i poddaniu ich recyklingowi.

W ramach bliskich spotkań z Architekturą 26 października o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie

gościć będziemy arch. Kamilę Głodowską

“Cyrkularność w architekturze”

Po wykładzie, będzie można porozmawiać w kuluarach z naszym gościem przy pysznej kawie i przekąskach!

Wydarzenie na Facebook:

https://www.facebook.com/events/1384293125459688/?ref=newsfeed

 


Nasz gość:

Kamila Głodowska jest rzeszowianką, architektką, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Już od czasów studiów pasjonuje się architekturą zrównoważoną oraz adaptacjami istniejących budynków, szczególnie zabytkowych, do nowych funkcji i potrzeb. Po studiach postanowiła zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą i od 2015 roku mieszka i pracuje w Amsterdamie. Pierwsze zawodowe szlify w Niderlandach zdobywała w biurze RAU Architects, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z pojęciem cyrkularności w architekturze i praktycznych jej aplikacjach. Później pracowała również w Paul de Ruiter Architects, gdzie projektowała głównie szkoły i budynki mieszkalne wielorodzinne. Współpracowała również z Frits van Dongen.

Obecnie swoją karierę zawodową kontynuuje w amsterdamskim biurze de Architekten Cie – gdzie, poza projektowaniem, jako członkini zespołu, zajmuje się rozwojem i wdrażaniem rozwiązań cyrkularnych w architekturze. Oprócz pracy w biurze, Kamila prowadzi własne studio projektowe i obecnie pracuje nad projektem “Hoeve Voedselbos” – budynku dla odwiedzających ogród leśny (ang. food forest) w miejscowości Kaatsheuvel, we współpracy z Jochemem Alferinkiem z pracowni ExMaterials.


Kamila angażuje się również w działalność publicystyczną: jest autorką kilku artykułów dla kwartalnika “Rzut” i miesięcznika “Architektura i Biznes”, a razem z Joanną Matraszek prowadzi bloga Reus (re-us.pl), promując ideę cyrkularności w architekturze.