KOSZTY :W ARCHITEKTURZE

0 Posted by - 01.06.2024 | 14:32 - WYDARZENIA

Dzień dobry,

serdecznie zapraszamy na wydarzenie KOSZTY :W ARCHITEKTURZE, organizowane w ramach trzeciej już edycji PROJEKTU :W CENTRUM (www.wcentrum.edu.pl) przez Oddział Warszawski SARP wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, które odbędzie się 6.06.2024 r. o godzinie 18 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4 .

Pieniądze jakie musimy wydać na nową inwestycję to kluczowa i, w większości przypadków, wiodąca zmienna decydująca zarówno o kształcie, estetyce, jak i funkcjonalności naszych domów, miejsc pracy czy przestrzeni wypoczynku. W czasie spotkania KOSZTY :W ARCHITEKTURZE dowiemy się co się kryje w cenie metra kwadratowego inwestycji. Czy odchudzenie portfela jest jedynym kosztem jaki ponosimy decydując się na konkretne rozwiązania budowlane? Na ile nasze decyzje wpływają na zmiany klimatyczne? Czy lepiej budować i aranżować na lata, czy do szybkiej adaptacji do nowych funkcji? Czy ładne musi być zawsze nowe i dlaczego warto zapłacić więcej za metr kwadratowy, żeby w innym miejscu mógł pozostać obszar niezagospodarowanej zieleni? Czy mamy świadomość co tak naprawdę kupujemy płacąc za mieszkanie? Skąd pochodzą okna, ściany, elementy oświetlenia, grzejniki i jakimi środkami został pozyskany i sprowadzony kamień, który leży na stopniach naszej klatki schodowej?

Zapraszamy do Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK, gdzie na szeregu prezentacji i w dyskusji podsumowującej będziemy poruszać kwestie KOSZTÓW :W ARCHITEKTURZE.

W ramach wydarzenia odbędą się prezentacje eksperckie przestawiające różne rozwiązania architektoniczne niwelujące lub równoważące wysokie koszty budowania.

Będziemy mówić o prefabrykacji, o instalacjach, o technologiach naturalnych, o pasywności czy bioróżnorodności.

Prezentacje będą podsumowane dyskusją otwartą z ekspertami o tym jak rozumiemy koszty, oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę przy projektowaniu.