Wykład Macieja Franty pt. „Droga do zawodu”

0 Posted by - 06.06.2024 | 08:08 - WYDARZENIA

Serdecznie zapraszamy Studentów i Studentki kierunku Architektura Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury na wykład Macieja Franty z pracowni FRANTA GROUP, który odbędzie się 14 czerwca 2024 w budynku V Politechniki Rzeszowskiej w sali V-17 o godzinie 10:15.

Cykl wykładów “Droga do zawodu”

Spotkanie z Maciejem Frantą jest częścią cyklu wykładów pt. “Droga do zawodu”. Do tej pory w wykładach mieli okazję uczestniczyć m. in. studenci Wydziałów Architektury z Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Gdańska. Teraz czas na studentów z Rzeszowa i Lublina.

Celem wykładów jest poznanie tajników profesji poprzez kontakt z czynnymi zawodowo architektami i architektkami. Prelegenci przybliżają studentom praktyczne strony zawodu i opowiadają o swoich doświadczeniach projektowych.

Organizatorzy chcą zachęcić uczestników wykładów do uczenia się najlepszych praktyk od prelegentów i podejmowania w własnej pracy zawodowej odważnych wyzwań architektonicznych tak, aby jakość architektury i środowiska zurbanizowanego w Polsce była na jak najwyższym poziomie.

Wstęp na wykład jest wolny, a na uczestników i uczestniczki czekają pakiety wydarzeniowe, w tym torby i magazyny A&B.

Maciej Franta

MACIEJ FRANTA — jeden z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia w Polsce, prowadzący odnoszącą niekwestionowane sukcesy pracownię Franta Group. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz jej ambasador. Kształcił się również na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee. Doświadczenie zdobywał w pracowni architektonicznej Gensler w Nowym Jorku, a w 2008 roku w Dublinie.

W 2022 roku znalazł się na liście najlepszych architektów przed czterdziestką 40 under 40 oraz zdobył tytuł Architekta Roku w konkursie organizowanym przez portal The Architecture Community. Autor zasypanej branżowymi nagrodami VILLI REDEN w Chorzowie (m.in. European Property Awards, World Design Awards 2021, Eurasian Prize, Iconic Awards, DNA Paris Design Awards 2021, Architecture Masterprize, German Design Awards, IDA Design Awards). Do jego najbardziej znanych realizacji należą: budynek mieszkalny Żorro w Żorach, Hotel Wisła w Wiśle, kompleks mieszkalny Vidok w Katowicach i Cosmo.

Maciej Franta jest jednym z pomysłodawców klasy architektonicznej w chorzowskim Uniwersyteckim I Liceum, wnukiem wybitnego architekta Aleksandra Franty. Wraz z Robertem Koniecznym (KWK Promes) pracuje nad ROZBUDOWĄ UZDROWISKA W USTRONIU ZAWODZIU.

Partnerzy wydarzenia:

Organizatorzy:

Patronat:

 

red.  Aleksandra Skorupa, Joanna Dudek