[07.12.2017] MEGA ARCHICZWARTEK – GRZEGORZ PIĄTEK, PIOTR LEWICKI, EWA MAŃKOWSKA-GRIN

0 Posted by - 22.11.2017 | 01:16 - ARCHICZWARTKI

archiczwartki

SPOTKANIE Z SERII ARCHICZWARTKI
BLISKIE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ


Termin: 07-12-2017, 17:00
Rzeszów, Rynek 1 – Ratusz (Sala „Ślubów”)

W imieniu SARP oddział w Rzeszowie, w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI”, zapraszamy serdecznie 7 grudnia o godz. 17.00 do Ratusza w Rzeszowie na wyjątkowe spotkanie!  Trójka naszych gości, porozmawia o  tym iż  Architektura jest najważniejsza. Piotr Lewicki wraz z Grzegorzem Piątkiem na temat książki “Rozmowy drugie” Ewy Mańkowskiej-Grin.

Spotykamy się w sali ślubów Ratusza Miejskiego (Rzeszów, Rynek 1).

Nasi goście

 

PIOTR LEWICKI

polski architekt, reprezentujący Biuro Projektów Lewicki Łatak z Krakowa.

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak pracują razem nieprzerwanie od 1988 roku. Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak są absolwentami Wydziału Architektury, a Kazimierz Łatak również Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Tam też po studiach pracowali jako wykładowcy.
Wspólną pracownię prowadzą od 1995 roku. Są laureatami kilkudziesięciu konkursów architektonicznych, autorami wielu budynków, nie tylko w Krakowie. Zrealizowany konkurs na zagospodarowanie placu Bohaterów Getta w Krakowie przyniósł im nominację do europejskiej nagrody architektonicznej im. Ludwiga Miesa van der Rohe 2007, a osiedle mieszkalne Corte Verona we Wrocławiu – nagrodę główną w konkursie Brick Award 2013


 

EWA MAŃKOWSKA-GRIN

polska artystka, malarka, właścicielka wydawnictwa EMG.

W latach 1984-1989 studiowała na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Juliusza Joniaka, a w latach 1987-1988 na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Tsukuba w Japonii. W latach 1990-1991 była stypendystką rządu japońskiego i na tej samej uczelni studiowała podyplomowo. Wystawiała m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Tsukubie (Japonia), Velmarze (Niemcy) i Pradze. W 1989 roku zdobyła II nagrodę Przeglądu Sztuki Młodych w Krakowie.


 

GRZEGORZ PIĄTEK

polski architekt, krytyk i historyk architektury,

w latach 2005–2011 redaktor miesięcznika „Architektura-Murator”, od 2011 członek zarządu Fundacji Centrum Architektury.Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006).W latach 2008-2009 koordynator części architektonicznej Polska!Year – polskiego sezonu kulturalnego w Wielkiej Brytanii (organizator: Instytut Adama Mickiewicza) Kurator wystaw i projektów artystycznych związanych z architekturą. W latach 2014-2017 roku stały felietonista „Gazety Stołecznej”. Autor biografii Stefana Starzyńskiego Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (Warszawa 2016). Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2008 rok, Dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie (2009), Nagroda Literacka m.st. Warszawy w kategorii Edycja warszawska za rok 2016 za książkę Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (2017)[10] nominacje w konkursach Nagroda im. Jana Długosza[11] oraz Książka Historyczna Roku za książkę Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (2017)


 

ROZMOWY DRUGIE – ARCHITEKTURA JEST NAJWAŻNIEJSZA

Książka , gdzie Ewa Mańkowska-Grin rozmawia z historykami sztuki i krytykami architektury: Martą Leśniakowską, Małgorzatą Omilanowską, Martą A. Urbańską, Grzegorzem Piątkiem, Jackiem Purchlą, Romanem Rutkowskim, Kubą Snopkiem i Andrzejem Szczerskim. Rozważane tematy to między innymi: chaos urbanistyczny, odpowiedzialność za przestrzeń wspólną, degeneracja krajobrazu, ekologia w projektowaniu i urbanistyce. Rozmowy biorą początek z zagadnień ogólnych, by w trakcie dyskusji przerodzić się w diagnozę sytuacji urbanistycznej i architektonicznej Polski stawianą w oparciu o detal i konkret. Spojrzenie historyków sztuki i krytyków architektury na omawianą problematykę w wielu miejscach różni się znacząco od podejścia architektów – rozmówców pierwszego tomu serii.


 

–> Zapisy na Wydarzenie –> https://www.facebook.com/events/339648866502031/


Po zakończeniu spotkania zapraszamy do siedziby SARP, Rynek 8 na spotkanie networkingowe z kolegami architektami.