MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie toczące się miedzy budynkami”.

0 Posted by - 10.05.2018 | 12:27 - INFORMACJE ZARZĄDU

Konkurs na najlepszy projekt o charakterze społecznym pod hasłem „MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie toczące się miedzy budynkami”.

Wyniki zostaną ogłoszone 20.05.2018 na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL (19-27 maja) – największym i najważniejszym wydarzeniu o projektowaniu w Polsce, które przyciąga najlepsze nazwiska z całego świata. Tam tez organizujemy debatę związaną z konkursem z udziałem zaproszonych architektów.

 

Cel Konkursu: promocja najciekawszych rozwiązań w architekturze polskiej, które pobudzają̨ życie społeczne mieszkańców polskich miast.

Pragniemy, aby dzięki naszemu konkursowi wzrosło zainteresowanie architektów problematyką interakcji społecznych i prospołecznych zachowań, które wynikają̨ z przebywania w odpowiednio zaprojektowanych przestrzeniach architektonicznych.

Zamierzeniem organizatorów jest premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej. Szukamy najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych, hoteli, kin, teatrów, dizajnerskich i modnych barów, restauracji i kawiarni – czyli tych wszystkich przestrzeni, gdzie ludzie się spotykają̨, dyskutują, poznają, jedzą i piją, śpią i się bawią, różnią między sobą i które są tłem do ich życia — towarzyskiego i uczuciowego.

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbędzie się debata „MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie towarzyskie uczuciowe”

Uczestnicy debatyJan Strumiłło – jeden z najzdolniejszych młodych warszawskich architektów. Pracował w biurze JEMS Architekci, w Baumschlager-Eberle w Szwajcarii i Austrii. W 2010 roku założył w Warszawie własną pracownię. Bartosz Haduch (NArchitekTURA) – architekt i wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie. Posiada ogromny dorobek publicystyczny, krajowy i zagraniczny. Mateusz Stolarski (Tamizo Architects) – architekt, pomysłodawca i założyciel pracowni Tamizo Architects. Główny architekt i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalista. Absolwent wydziału architektury Politechniki Łódzkiej. Za projekt dyplomowy z 2004 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie Dyplom Roku oraz wyróżnieniem w konkursie Dyplom Roku SARP. Od Listopada 2009 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich), Katarzyna Kuoo (Kuoo Architects) – architekt, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej. Założycielka i główna projektantka KUOO ARCHITECTS. Pracownia specjalizuje się w architekturze wnętrz i realizuje projekty zarówno w kraju, jak i za granicą. Moderacja: Marta Kulawik, Małgorzata Tomczak– redakcja miesięczna „Architektura i Biznes”.

Pozdrawiam serdecznie,