NAJNOWSZE E-WYDANIE MAGAZYNU “ARCHITEKTURA&BIZNES” 9/2021

0 Posted by - 08.09.2021 | 21:44 - Bez kategorii
Szanowni Architekci!
Najnowsze e-wydanie magazynu „Architektura & Biznes” 9|2021 pod redakcją pracowni A2P2 architecture & planning pt. “Co przed projektem?” do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH!
 
W najnowszym numerze m.in.
pracownia A2P2 prowadzi nas przez niuanse tego wszystkiego, co dzieje się, zanim za projekt wezmą się architekci. Czym jest etap przedprojektowy? Kto i jak go briefuje? Jakimi narzędziami się posługuje?
→ przeczytacie o konkursach, konkretnie o formule flamadzkiej używanej w Poznaniu i dlaczego jest taka dobra. Może warto zacząć używać jej masowo?
o cohousingu senioralnym. Wiecie, że grupa kilku kobiet w wieku emeratylanym, kierując się badaniami nad epidemią samotności w starszym wieku, wymyśliła i zrealizowała dla siebie dom, który działała na zasadzie cohousingu? Jak wyszło, sprawdźcie sami!
o Scenie w Dnieprze – wspaniały projekt, w który zaangażowany był m.in.: Kuba Snopek, Tomek Świetlki czy Katia Rusiecka, który powstał właściwie oddolnie, bez inwestora. Niesamowita historia o tym, że jak się chce, to można wszystko!
oczywiście felietony naszych stałych prześmiewców architektonicznego świata Kuby Głaza i Kuby Szczęsnego.
Zapraszamy do lektury!