Rejestracja zakończona.
Pula wszystkich dostępnych miejsc została wykorzystana.
Koleżanki i Koledzy!
Serdecznie zapraszam wszystkich architektów i osoby towarzyszące a także przyjaciół architektów na spotkanie integracyjne połączone ze szkoleniem produktowym oraz balem karnawałowym. Spotkanie organizujemy jako pobyt dwudniowy na Zamku Książ na Dolnym Śląsku, dojazd i powrót autokarem z Rzeszowa.
Termin pobytu – 10-12 lutego 2023roku.
Program pobytu poniżej.
Koszt udziału architekta i osoby towarzyszącej to 2 x 180zł.
Dzięki naszym sponsorom zapewnione mamy w tej cenie dwa noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienką , wynajem sal na szkolenie i na bal, obiady, kolacje i śniadania jak w programie.
Osoby towarzyszące nie będą brały udziału w szkoleniu a w tym czasie mogą spędzić czas wybierając spacer po parku lub zwiedzanie zamku , trasy podziemnej, palmiarni.
Motywem balu będzie fascynująca historia właścicielki zamku – księżnej Daisy von Pless, która urodziła się w Anglii w 1873 r, wyszła za mąż w wieku 18 lat za pruskiego księcia Hansa Heinricha von Hochberg, mieszkała na zamku Książ i zamku w Pszczynie. Jej młodość przypadła na bardzo ciekawy okres tzw. „belle epoque” czyli piękna epoka( od 1871-1914) .
Daisy była kobietą wyjątkowo piękną i bystrą, organizowała na zamku wspaniałe bale , miała zdolności wokalne i aktorskie, często śpiewała oraz brała udział w przedstawieniach teatralnych, była duszą towarzystwa , przyjmowała na zamku cesarza Wilhelma II i arystokratów europejskich , przyjaźniła się z królem Anglii i cesarzem Niemiec ,była też częstym gościem na dworze angielskim i niemieckim. Zajmowała się poza tym pracą społeczną i pomocą dla ubogich.
Bardzo przeżywała groźbę wojny pomiędzy Anglią i Niemcami , była w trudnej sytuacji jako Angielka i poddana cesarza niemieckiego. Zmarła w 1943 roku , rok 2013 obchodzony był na Dolnym Śląsku jako Rok Księżnej Daisy von Pless. O Daisy krążą przeróżne legendy, np. taka ,że 7 metrowy naszyjnik z pereł, (prezent od męża) przyniósł jej nieszczęście , ponieważ nurek ,który wyławiał te perły przeklął ją i stracił życie podczas połowu. Nie jest to prawdą. Ponoć księżna Daisy została pochowana w tym naszyjniku a los tych pereł jest nieznany.
Myślą przewodnią balu niech będzie zatem Daisy i jej perły.
Mamy okazję poznać jej historię i historię zamku oraz epokę w której przyszło jej żyć, a także pooddychać atmosferą tamtych czasów końca XIX.
Zapraszam Was na bal karnawałowy
„Belle epoque, księżna Daisy i perły”
Podczas balu przewidziany jest konkurs na najpiękniejszy naszyjnik z pereł.
Stroje powinny być wieczorowe i nawiązujące do czasów przełomu XIX /XX w.
Z koleżeńskim pozdrowieniem:
Jolanta Fedaczyńska
5 grudnia 2023r.