[05.04.2023] ARCHI-JAJO-ARCHI-ŚRODA! – Urbanista i Politolog dr Łukasz Drozda

0 Posted by - 28.03.2023 | 14:47 - ARCHICZWARTKI

 


archiczwartki

SPOTKANIE Z SERII ARCHICZWARTKI
BLISKIE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ


Termin: 05-04-2023, 18:00 – ŚRODA!!!

“GALERIA r_z” – Nowa Lokalizacja!!!
ul. 3-go Maja 16 – Parter

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie w imieniu SARP o. Rzeszów, na kolejne Architektoniczne wydarzenie połączone ze spotkaniem członków z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych – ARCHI JAJO!

W ramach bliskich spotkań z Architekturą  5 kwietnia o godz. 18.00 w GALERII RZ przy ul. 3-go Maja 16 w Rzeszowie

odbędzie się wykład i spotkanie autorskie naszego gościa, Urbanisty i Politologa dr Łukasza Drozdy.

“Dziury w Ziemi. Patodeweloperka w Polsce”

Po wykładzie, można będzie zakupić książkę autora z dedykacją. Tradycyjnie zapraszamy członków SARP oraz słuchaczy wykładu na spotkanie w kuluarach, pyszną Kawę i Ciacho połączone z integracją  i możliwością poznania naszego gościa osobiście.

Wydarzenie na Facebook: https://fb.me/e/2PEyxLnJ0


Nasz gość: 

dr Łukasz Drozda, urbanista i politolog

(ur. 1990) – politolog i urbanista, doktor nauk o polityce publicznej. Adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW oraz wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Badacz z obszaru studiów miejskich zainteresowany szczególnie procesami stanowienia polityki miejskiej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz gentryfikacją. Autor książek: Lewactwo. Historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej (2015), Uszlachetniając przestrzeń. Jak działa gentryfikacja i jak się ją mierzy (2017), Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku (2018), Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni (2019) oraz Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce (2023).

Na spotkaniu, dr Łukasz Drozda opowie nam o wnioskach, które nasuwają się w temacie budownictwa deweloperskiego w kraju w bardzo szerokim ujęciu – nie tylko architektonicznym.

 


 

Serdecznie zapraszamy!