[07.06.2018] ARCHICZWARTEK – ROMUALD LOEGLER & ROBERT KONIECZNY

0 Posted by - 27.05.2018 | 01:01 - ARCHICZWARTKI

archiczwartki

SPOTKANIE Z SERII ARCHICZWARTKI
BLISKIE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ


Termin: 07-08-2018, 16:00
Rzeszów, Rynek 1 – Ratusz (Sala „Ślubów”)

W imieniu organizatora SARP oddział w Rzeszowie, w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI”, zapraszamy serdecznie 07 czerwca o godz. 16.00 do Ratusza w Rzeszowie na wyjątkowe spotkanie! Spotkania w z cyklu Archi CZWARTKOWE spotkania z architekturą. Wydarzenie  odbędzie się w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej 2018 , którego organizatorem jest Estrada Rzeszowska. Zapraszamy!

Na zakończenie sezonu 2017/18 gośćmi specjalnymi będą arch. Robert Konieczny oraz arch. Romuald Loegler. To wielkie osobistości świata architektury. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w Ratuszu. W przerwie spotkania (ok. g. 17.00) odbędzie się otwarcie wystawy związanej ze 140 leciem Stowarzyszenia Architektów Polski prezentująca osiągnięcia i pracę SARP w Galerii wejścia do Trasy Podziemnej (pod sceną obok Ratusza).  Po spotkaniu zapraszamy na otwarcie wystawy pt. “Nagroda Roku SARP 2017” w siedzibie SARP połączona z poczęstunkiem. Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo A&B. W trakcie spotkania przewidujemy niespodzianki.

--

Spotykamy się w sali ślubów Ratusza Miejskiego (Rzeszów, Rynek 1).

Nasi goście

ROMUALD LOEGLER

prowadzi aktualnie działalność projektową w biurze architektonicznym Atelier Loegler Architekci mając za sobą dziesiątki projektów i wiele realizacji we wszystkich dziedzinach architektonicznej działalności. Atelier wykonuje studia programowe, projekty koncepcyjne, a także, współpracując ze specjalistami innych branż, opracowuje całościowe projekty techniczne. Atelier działa zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych (Niemcy, Finlandia, kraje arabskie) współpracując z wieloma biurami architektonicznymi. Prace Atelier były prezentowane na wielu wystawach w Polsce, także poza jej granicami (Berlin, Paryż, Mediolan, Helsinki, Sofia, Amsterdam, Wenecja, Monachium). Atelier Loegler należy do firm, których projekty są najczęściej publikowane w polskich i zagranicznych profesjonalnych wydawnictwach. ATELIER LOEGLER ARCHITEKCI – IDEOWE PRZESŁANIE: – Zakorzenienie własnej kreacji w kanonach klasycznej architektury – światło, porządek/ład, lokalizacyjne uwarunkowania, której rezultat, to powstanie ARCHITEKTURY, będącej optymistycznym ujęciem współczesnego życia, to powstawanie ARCHITEKTURY, która nie jest kopią aktualnego stylu życia i kontekstu, jest kreacją światła, piękna, elegancji, harmonii, proporcji i skali. Jest tworzona z oddaniem prymatu racjonalności, z poszanowaniem człowieka i środowiska.

ROBERT KONIECZNY

Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe. Konieczny był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie. Projekty Roberta Koniecznego zdobyły wiele nagród i wyróżnień. W 2008 roku Międzynarodowe jury Museum of Architecture and Design w Chicago zaliczyło Dom Aatrialny i Dom Ukryty do najlepszych budynków świata. W 2009 roku Dom Bezpieczny znalazł się w finale World Architecture Festival Awards 2009 w Barcelonie, wśród najlepszych realizacji świata, a Dom OUTrialny w tym samym roku został zakwalifikowany do finału LEAF Awards 2009 w Berlinie, konkursu dla najbardziej nowatorskich budynków świata. W 2011 roku Robert Konieczny otrzymał doroczną nagrodę Ministra Kultury, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury, jako drugi architekt w historii przyznawania tej nagrody


–> Zapisy na Wydarzenie –> https://www.facebook.com/events/168159553882753/


Otwarcie wystawy związanej ze 140 leciem Stowarzyszenia Architektów Polski prezentująca osiągnięcia i pracę SARP w Galerii wejścia do Trasy Podziemnej (pod sceną obok Ratusza).  Po spotkaniu zapraszamy na otwarcie wystawy pt. “Nagroda Roku SARP 2017” w siedzibie SARP połączona z poczęstunkiem. Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo A&B. W trakcie spotkania przewidujemy niespodzianki.