[WYDARZENIA] SPOTKANIE SARP U-40 WROCŁAW

0 Posted by - 12.05.2022 | 22:43 - WYDARZENIA

Szanowni Architekci!

W dniach 22-24.04.2022 roku we Wrocławiu miało miejsce pierwsze od dłuższego czasu spotkanie na żywo członków grupy SARP U40.

U-40 to cyklicznie organizowane spotkania młodych architektów, których celem jest wymiana opinii i doświadczeń, omówienie problemów naszego środowiska i integracja. Największą wartością tych spotkań jest wypracowanie konkretnych rekomendacji i strategii do wdrożenia w poszczególnych oddziałach.

Spotkanie przebiegało pod hasłem „Nowa Rzeczywistość”. Hasło przewodnie, jak i omawiane tematy, miały za zadanie odpowiadać na rzeczywistość, w której wszyscy się znaleźliśmy. Dwa lata pandemii COVID-19 oraz w wojny w Ukaranie, spowodowana rosyjską agresją sprawiły, że wszyscy znaleźliśmy się w tytułowej „Nowej Rzeczywistości”.

Świat wokół nas wymusza ciągłe adaptowanie się do nowych zdarzeń, które potocznie mają określenie „Czarnego Łabędzia”. Wydarzeń, na które nikt nie był gotowy i nikt się nie
spodziewał. Młodzi architekci pochylili się nad trzema tematami, które stały się kluczowe w tak dynamicznie zmieniającym się świecie. Kryzys, komunikacja wewnętrzna oraz komunikacja zewnętrzna były omawiane w trzech grupach składających się z przedstawicieli młodych architektów z całej Polski. Warsztaty były prowadzenie przy pomocy metody Design Thinking, a wyniki pracy poszczególnych grup zostały opracowane w formie rekomendacji do wdrożenia w poszczególnych oddziałach Stowarzyszenia.