Ostatnie 2 lata działalności SARP Rzeszów w Fotografiach

0 Posted by - 06.05.2022 | 16:50 - INFORMACJE ZARZĄDU

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Zarząd Oddziału SARP w kadencji 2019-2023 podejmował szereg działań dla integracji naszego środowiska.
Oprócz imprez działaliśmy także lokalnie!
Organizowaliśmy spotkania przy lampce wina na zakończenie Starego Roku, wspominając wydarzenia mijającego roku i składając sobie życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na rok następny.

Pomimo trudów pandemii działaliśmy bieżąco!

W czasie mijającej kadencji zorganizowaliśmy kilkanaście imprez integracyjnych o szerokim zasięgu.
Były to przede wszystkim:

 • Bal Architekta – 11-12 stycznia 2020r. w Zespole Zamkowo – Parkowym w Baranowie Sandomierskim we współpracy z Podkarpacką Okręgową Izbą Architektów.
 • Bliskie Spotkania z Architekturą wyjazdowo w Lublinie wspólnie z firmą Aliplast. Dzięki uprzejmości Studia Stelmach & Partnerzy upłynął na autorskiej prezentacji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
 • Wspólnie z PKOIA zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci na ozdobę świąteczną Archi Christmas. Prace dzieci ozdobiły choinkę w naszym oddziale oraz były motywem kartki świątecznej. 19 grudnia 2019 r. wspólnie z PKOIA odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym zostały wręczone nagrody w konkursie dziecięcym Archi Christmas.
 • Archinarty – XII edycja zorganizowana w kurorcie narciarskim Bukovel na Ukrainie w dniach 8-11 lutego 2020r. Wyjazd zakończony sukcesem.
 • W ramach bardzo udanego cyklu Archiczwartki – Bliskie Spotkania z Architekturą 5 marca 2020r. w Urban Lab Rzeszów odbyło się spotkanie z arch. Martą Urbańską. Po spotkaniu w kuluarach mogliśmy wspólnie porozmawiać o architekturze.
 • 7 marca 2020r. uczestniczyliśmy w III Kongresie Smart Project, Building & City w Hali Podpromie w Rzeszowie.
 • W dniach 15-17 września 2020r. transmitowaliśmy w siedzibie Urban Lab Rzeszów konferencję on-line „Miasta Przyszłości”
 • Archirowery – 14 sierpnia 2021r. Jednodniowy wyjazd rowerowy do Muzeum Kultury Rowerowej w Kolbuszowej. 40 kilometrowa przejażdżka połączona ze zwiedzaniem Skansenu oraz wspólnym biesiadowaniem.
 • Archinarty – XIII edycja zorganizowana w Austrii w malowniczym regionie Karyntia w miejscowości Millstatt am See w dniach 21-24 października 2021r. Wyjazd wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz połączyliśmy narty z rowerami oraz pieszymi wycieczkami. Dla każdego coś ciekawego. Wyjazd spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i okazał się sukcesem mimo panującej pandemii wirusa.
 • W dniu 18 października 2021 roku odbyły się warsztaty architektoniczne dla dzieci zorganizowane przez URBAN LAB i SARP Rzeszów pt. „Miasto dzieci”. 
 • Z cyklu Archiczwartki – 14 kwietnia 2022r. odbył się wykład „Miasta na piasku” prof. Magdaleny Jagiełło-Kowalczyk, prof. Ewy Stachury, dr. Bogdana Siedleckieg oraz arch. Moniki Solarskiej o architekturze Dubaju i Wystawie Światowej Expo 2020 oraz Archijajo – 14 kwietnia 2022r. w siedzibie SARP przedświąteczne spotkanie środowiska architektów połączone z poczęstunkiem.

Dziękujemy wszystkim za ostatnie 2 lata spotkań i wspólnego promowania architektury!