[09.03.2023] ARCHICZWARTEK – dr arch. JERZY ŁĄTKA

0 Posted by - 28.02.2023 | 18:48 - ARCHICZWARTKI

 


archiczwartki

SPOTKANIE Z SERII ARCHICZWARTKI
BLISKIE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ


Termin: 09-03-2024, 18:00

“URBAN LAB – miejsce dla ludzi z pomysłem”
ul. 3-go Maja 13 – GALERIA PANIAGA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie w imieniu SARP o. Rzeszów, na kolejne Archi-Czwartkowe wydarzenie!

W ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI” 9 marca o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie

odbędzie się wykład naszego gościa kol. dr arch. Jerzego Łątki pt:

“Państwo z tektury – papier jako materiał budowlany”

Po wykładzie, tradycyjnie zapraszamy członków SARP oraz słuchaczy wykładu do na spotkanie w kuluarach, pyszną Kawę i Ciacho połączone z integracją  i możliwością poznania naszego gościa osobiście.

Wydarzenie na Facebook-u:


Nasz gość: 

dr arch. Jerzy Łątka

Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i pracownikiem naukowym na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (wydz. projektowania mieszkań) oraz na Wydziale inżynierii Środowiska Zabudowanego TU Delft (w Katedrze Inżynierii Architektonicznej + Technologii).

W swojej pracy projektowej i badawczej Jerzy zajmuje się papierem jako budulcem w nowatorskich konstrukcjach oraz architekturze tymczasowej, reliefowej i społecznej.

Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywał w międzynarodowych pracowniach architektonicznych oraz na uczelniach wyższych. Pracował w Polsce, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii i Holandii.

Od roku 2007 kieruje studenckim kołem naukowym Humanizacja Środowiska Miejskiego na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie w latach 2010 – 2012 prowadził projekt badawczy: Papier jako materiał budowlany.

W 2013 roku jako jeden z dwóch wybranych międzynarodowych studentów badawczych Jerzy został zaproszony na staż naukowy do Shigeru Ban Studio na Kyoto University of Art and Design. Równolegle z prowadzonymi badaniami brał udział w projektowaniu i realizacji reliefowej struktury papierowej Przedszkola Miao-Miao. Przedszkole zostało zbudowane w mieście Ya’an w prowincji Syczuan w Chinach. Papierowe Przedszkole zostało zrealizowane we współpracy z Shigeru Ban Ar9chitects, Voluntary Architects’ Network oraz studentami z Sichuan University i Kyoto University of Art and Design.

W latach 2012, 2014 i 2015 Jerzy prowadził zajęcia Bucky Lab, aw roku 2017 zajęcia Technoledge na Wydziale Architektury TU Delft. Wspólnie ze studentami zbudował serie prototypowych konstrukcji z papieru i tektury.

W 2015 roku wraz ze studentami PWr i TU Delft zbudował Pawilon Wystawowy Papieru Politechniki Wrocławskiej z okazji 70-lecia uczelni.

W 2015 roku został wybrany jako jeden z trzech najbardziej obiecujących młodych naukowców branży papierniczej na międzynarodowej konferencji European Paper Week w Brukseli, organizowanej przez Confederation of European Paper Industries (http://www.cepi.org/EPW/2015) .


Serdecznie zapraszamy!