SPOTKANIE Z SERII ARCHICZWARTKI
BLISKIE SPOTKANIA Z ARCHITEKTURĄ
Termin: 09-03-2024, 18:00
“URBAN LAB – miejsce dla ludzi z pomysłem”
ul. 3-go Maja 13 – GALERIA PANIAGA
Szanowni Państwo!
Zapraszamy serdecznie w imieniu SARP o. Rzeszów, na kolejne Archi-Czwartkowe wydarzenie!
W ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI” 9 marca o godz. 18.00 w URBAN LAB przy ul. 3-go Maja 13 w Rzeszowie
odbędzie się wykład naszego gościa kol. dr arch. Jerzego Łątki pt:
“Państwo z tektury – papier jako materiał budowlany”
Po wykładzie, tradycyjnie zapraszamy członków SARP oraz słuchaczy wykładu do na spotkanie w kuluarach, pyszną Kawę i Ciacho połączone z integracją i możliwością poznania naszego gościa osobiście.
Wydarzenie na Facebook-u:
Nasz gość:
dr arch. Jerzy Łątka
Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i pracownikiem naukowym na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (wydz. projektowania mieszkań) oraz na Wydziale inżynierii Środowiska Zabudowanego TU Delft (w Katedrze Inżynierii Architektonicznej + Technologii).
W swojej pracy projektowej i badawczej Jerzy zajmuje się papierem jako budulcem w nowatorskich konstrukcjach oraz architekturze tymczasowej, reliefowej i społecznej.
Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywał w międzynarodowych pracowniach architektonicznych oraz na uczelniach wyższych. Pracował w Polsce, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii i Holandii.
Od roku 2007 kieruje studenckim kołem naukowym Humanizacja Środowiska Miejskiego na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie w latach 2010 – 2012 prowadził projekt badawczy: Papier jako materiał budowlany.
W 2013 roku jako jeden z dwóch wybranych międzynarodowych studentów badawczych Jerzy został zaproszony na staż naukowy do Shigeru Ban Studio na Kyoto University of Art and Design. Równolegle z prowadzonymi badaniami brał udział w projektowaniu i realizacji reliefowej struktury papierowej Przedszkola Miao-Miao. Przedszkole zostało zbudowane w mieście Ya’an w prowincji Syczuan w Chinach. Papierowe Przedszkole zostało zrealizowane we współpracy z Shigeru Ban Ar9chitects, Voluntary Architects’ Network oraz studentami z Sichuan University i Kyoto University of Art and Design.
W latach 2012, 2014 i 2015 Jerzy prowadził zajęcia Bucky Lab, aw roku 2017 zajęcia Technoledge na Wydziale Architektury TU Delft. Wspólnie ze studentami zbudował serie prototypowych konstrukcji z papieru i tektury.
W 2015 roku wraz ze studentami PWr i TU Delft zbudował Pawilon Wystawowy Papieru Politechniki Wrocławskiej z okazji 70-lecia uczelni.
W 2015 roku został wybrany jako jeden z trzech najbardziej obiecujących młodych naukowców branży papierniczej na międzynarodowej konferencji European Paper Week w Brukseli, organizowanej przez Confederation of European Paper Industries (http://www.cepi.org/EPW/2015) .
Serdecznie zapraszamy!