FOTORELACJA – BAL ARCHITEKTA – KRASICZYN 2018

0 Posted by - 13.01.2018 | 19:36 - WYDARZENIA

Punktualnie o godzinie 19.00  wszyscy byli na Sali balowej.
Oficjalnego otwarcia Archibalu 2018 dokonał Prezes SARP O/ Rzeszów kol. Marek Chrobak oraz Przewodniczący OPIARP kol. Andrzej Depa.
Podziękowaliśmy gorącymi oklaskami naszym sponsorom -firmom, które wzięły udział w przedpołudniowym szkoleniu.

[ ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE SZKOLENIA ]

W trakcie balu mieliśmy dwie atrakcje: występ artystyczny Pana Krzysztofa Drabika (pokaz barmański w towarzystwie pięknych tancerek) oraz spotkanie na dziedzińcu zamkowym z Kamerdynerem i Białą Damą.

Zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej trwała bez przerwy do godziny 4.00.
Na sali balowej królowały kreacje z lat 20- tych ubiegłego wieku, panie w sukienkach z frędzlami, piórami, panowie w kapeluszach….
Tej atmosfery nawet nie oddadzą najlepsze zdjęcia. Tam trzeba było być!!!! Kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się, jak wspaniale tego typu wydarzenia integrują nasze środowisko- architektów z Podkarpacia.
Nie mogliśmy podczas balu ogłosić konkursu na najlepszy strój lat 20-tych (i rozdać przygotowanych wcześniej nagród ufundowanych przez firmę Siniat i Promat). Nie chcieliśmy przerywać zabawy. Nagrody te zostaną wykorzystane przy najbliższej okazji.

Bal zakończył się oficjalnie o 4.00 ale niektórzy nie opuścili zamkowych komnat balowych do godz. 6.00, umilając sobie ten czas śpiewem z gitarą 🙂


Za pomoc w stworzeniu galerii fotografii i  załączone zdjęcia podziękowania składamy na ręce ich autorów: kol. arch. Grzegorz Ruszel , kol. arch. Renata Święcińska, kol. arch. Agnieszka Puchyr, kol. arch. Maciej Jamroży  

 

 


W niedzielę po śniadaniu, wzięliśmy udział w zwiedzaniu zamku. Przewodnik rzeczowo ale z humorem zapoznał nas z jego historią.
Duże wrażenie zrobiły na nas odrestaurowane wnętrza Baszty Boskiej (kaplica i krypta) oraz świetnie zachowany Gabinet Myśliwski w innej części zamku.
Niektórzy z nas tak byli zafascynowani opowieściami przewodnika, że chcieli zostać na zamku jeszcze dłużej ale musieliśmy się wykwaterować do godziny 12.00.


 

 

Jako Koordynator Archibalu 2018 w imieniu swoim, SARP O/ Rzeszów oraz POIAPRP, dziękuję całemu architektonicznemu koleżeństwu, osobom towarzyszącym, przyjaciołom architektów oraz sponsorom za udział w szkoleniu wyjazdowym połączonym z balem architekta, w pięknym, renesansowym, magnackim zamku w Krasiczynie.

Jolanta Fedaczyńska –Pełnomocnik ds. zewnętrznych Zarządu Sarp O/Rzeszów.

 


Za pomoc w stworzeniu galerii fotografii i  załączone zdjęcia podziękowania składamy na ręce ich autorów: kol. arch. Grzegorz Ruszel , kol. arch. Renata Święcińska, kol. arch. Agnieszka Puchyr, kol. arch. Maciej Jamroży